December 8, 2019 16:42
Свет

Најмалку четири лица загинаа во пад на хеликоптер во Норвешка

Најмалку четири лица загинаа, едно исчезна и едно е повредено во денешниот пад на хеликоптер во северниот дел од Норвешка, соопшти спасувачката служба.

Во хеликоптерот имало петмина патници и пилот.

Причината за падот на леталото засега не е утврдена.

Нови вести

„Ериксон” ќе плати 1,2 милијарди долари казни заради корупција

zane

Франција: Онеспособиле повеќе од 3.600 е-тротинети бидејќи се „еколошка катастрофа”

zane

Во изминатите два месеца над 450 убиени во протестите во Ирак

Igor