December 6, 2019 21:35
Свет

Најмалку четворица загинати во пожарите во Австралија

Во пожарите што ја зафатија Австралија загина уште еден човек, со што бројот на жртвите се искачи на четири. Телото на четвртата жртва е пронајдено синоќа во опожарената шума во близина на местото Кемпси, во североисточниот дел на Нов Јужен Велс.

Во Нов Јужен Велс активни се околу 60 пожари, од кои 27 не се под контрола и со нив се борат повеќе од илјада пожарникари.

Нови вести

(видо) Меланија им читаше божикна приказна на деца во болница

Filip

Крајбрежната стража на Мавританија пресретнала брод со мигранти

Filip

Напаѓачот од базата во Пенсакола бил саудиски војник на обука, саудискиот крал му изразил сочуство на Трамп

Filip