June 25, 2022 22:17
Свет

Најмалку тројца загинати при уривање на трговски центар во Иран

Најмалку три лица загинаа, а повеќе од 20 се повредени, откако денеска се урна трговски центар во изградба во југоисточниот дел на Иран.

Околу 80 луѓе, најголем дел од нив работници, најверојатно се наоѓаат под урнатините, јавија ирански медиуми.

Уапсени се сопственикот и проект-менаџерот на објектот во Абадан.

nohu go88

sunwin mod bảng vị sunwin sunwin bịp