January 21, 2019 23:34
Свет

Најмалку седум жртви во пад на автобус во клисура во Индија

Шестмина ученици и возачот загинаа вчера во северниот дел на Индија кога училишен автобус излетал од патот и паднал во клисура, соопшти полицијата.

Во инцидентот се повредени 12 ученици кои се префрлени во болница.

Несреќата се случила на планински пат во индиската држава Химачал Прадеш.

Причината за несреќата се уште не е позната.

Related posts

Тереза Меј подготвена да соработува со опозицијата за да се оствари Брегзит

Igor

Азиските лидери инсистираат на договори за Јужното Кинеско Море

Igor

Франција ја затрупа снег

24news