October 26, 2021 14:15
Свет

Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси

Вооружен напаѓач отвори оган во супермаркет во близина на Мемфис, Тенеси, при што загина најмалку едно лице, а 12 се повредени пред самиот да се застрела, соопшти локалната полиција.

Инцидентот се случил во самопослуга во Колирвил, град источно од Мемфис. Напаѓачот починал од „самонанесена прострелна рана”, изјави за новинарите началникот на полицијата во Колирвил, Дејл Лејн. Лејн рече дека некои од повредените „имаат многу сериозни повреди” и предупреди дека бројот на жртвите од трагедијата може да се зголеми.

Полицајци и екипи на С.В.А.Т. ја обезбеди областа и им помагаа на вработените и купувачите да ја евакуираат зградата, рече Лејн. Тој опиша „застрашувачка” сцена во продавницата, каде полициските службеници нашле „луѓе скриени во замрзнувачи и во заклучени канцеларии”.

Лејн не откри дали напаѓачот бил вработен во продавницата, но додаде дека пукањето го истражуваат ФБИ и други федерални служби.

Watch Six God Combination GodMars: The Movie Episode Full

AnimeDao: Blue Exorcist: Kyoto Saga anime episode 12 online free at https://animedao.nl haikyuu animedao

Website https://wcostream.cc: Watch Amagi Brilliant Park: Wakuwaku Mini Theater - Rakugaki Backstage wcostream Episode 7 close enough wcostream

Website https://twistmoe.net: Watch Cosmos Trailer twistmoe Episode Full animes online

Cliqafriq: https://cliqafriq.com/animeflixnl

Producthunt: https://www.producthunt.com/@animefreakws