January 24, 2021 22:33
Свет

Најмалку десет рудари заробени во поплавен рудник во централна Кина

Повеќе од десет лица се заробени во поплавен рудник за јаглен во провинцијата Хунан, во централниот дел на Кина, соопштија денеска локалните власти.

Кинеската агенција Ксинхуа јави дека е поплавен рудник за јаглен во градот Лиџијанг.

Раководството на рудникот наведува дека е во тек спасувачка операција.

Watch Naruto (Dub) Episode 73 (https://animeheaven.pro/m/rMX/ep-73) at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven hunter x hunter

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 13 at website https://animeplanet.cc. See more shield hero anime planet