October 15, 2019 11:09
Свет

Најмалку девет повредени во експлозија во супермаркет во Австрија

Најмалку девет лица се повредени во експлозија што се случи во супермаркет во јужниот дел на Австрија.

После експлозијата во супермаркетот „Сент Јодок ам Бренер”, кој се наоѓа меѓу Инсбрук и италијанската граница, избувнал пожар.

Локална спасувачка служба соопшти дека никој од повредените не е во животна опасност.

Се уште не се знае причината за инцидентот

Нови вести

Жена загина при експлозија која урна зграда во Русија

zane

Австриската СПО е во големи долгови по поразот на изборите

Valentina

Полицаецот кој уби жена во САД обвинет е за убиство

zane