Спорт

„Најк” ја раскина соработката со московски Спартак

Производителот на спортска опрема „Најк” соопшти денеска дека го раскинал спонзорскиот договор со рускиот фудбалски прволигаш Спартак од Москва, бидејќи клубот нема да учествува во европските натпреварувања следната сезона.

УЕФА неодамна донесе одлука на руските клубови да им забрани настап во европските клупски и репрезентативни натпреварувања во претстојната сезона 2022/23, поради инвазијата на Русија врз Украина.

Спартак, кој беше спонзориран од „Најк” од 2004 година, објави синоќа дека бара нов спонзор за спортска опрема, откако добиле известување од „Најк” дека ја прекинува соработката.

Натпреварот од осминафиналето во Лига Европа меѓу Спартак и Лајпциг не се одигра во февруари, откако УЕФА ги суспендираше руските клубови.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime websites AniWatch Naruto

anime stream Attack on Titan Final Season Part 2

ani watch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

aniwatcher app That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

anime streaming AniWatch Record of Ragnarok