Спорт

Најефикасен натпревар на Томпсон по враќањето од повредата

Минатата ноќ во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два натпревари на кои до триумфи стигнаа екипите на Голден Стејт вориорс против Детроит пистонс (102-86), додека Минесота беше подобра од Њујорк со 112-110.

Голден Стејт немаше проблеми против еден од најлошите тимови во НБА-лигата и само во првото полувреме постигна 66 поени, односно имаше предност од 28 поени разлика.

Во второто полувреме на паркетот шанса доби и Немања Бјелица, кој одигра речиси 20 минути, а го заврши мечот со осум поени и седум скокови, додека Клеј Томпсон беше најдобар со 21 поен, а Стеф Кари даде 18 поени.

Минесота покажа дека е во добар ритам затоа што славеше против Њујорк на гостински паркет, а натпреварот го одбележа Карл Ентони Таунс, кој на пола минута пред крајот постигна кош под прекршок за конечен резултат. Ентони Едвард беше најефикасен со 21 поен кај победничкиот тим, додека Еван Фурние постигна 27 поени на спротивната страна.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Death Note (Dub)

AnimeHeaven Fairy Tail (Dub) Episode 172

watch anime free That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

watch anime dub AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations

anime online AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)

tải go88