June 14, 2021 08:14
Македонија

„Најдоброто” е печат на СДСМ, заедно со граѓаните ја креираме најдобрата понуда за секоја општина

СДСМ вчера попладне започна со маалски и урбани средби со граѓаните во десетици општини низ целата држава.Функционери на партијата, членови на Извршниот и Централниот одбор, пратеници и пратенички разговараа со граѓаните пред кои ги презентираа проектите што досега се реализирани, но и ги слушнаа сугестиите и предлозите на граѓаните за идни мерки и проекти на локално ниво.

Големиот интерес на граѓаните на овие средби е доказ дека „Најдоброто” е силен печат на СДСМ.

Урбаните и маалски средби продолжуваат и денеска, во осум општини низ државата. Во периодот што следи, со засилено темпо продолжуваме со теренски активности и директен пристап кон граѓаните.

Преку урбани, маалски средби, граѓански трибини и средби со целни групи, заедно со граѓаните ќе го креираме „Најдоброто за секоја општина”.

Преку посветена и одговорна работа постојано докажуваме дека сме партија која се грижи за граѓаните. Затоа довербата во СДСМ постојано расте, затоа сме фаворит на претстојните локални избори.

 

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. Ling Jian Zun 4th Season (https://wcostream.cc/m/j7dW) Episode 81

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Watch Fate/Kaleid Liner Prisma Illya: Prisma★Phantasm Episode Full

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Kaze no Shoujo Emily (https://animedao.nl/m/BKlr) Episode 26

KissAnime Reverbnation: https://www.reverbnation.com/kissanimemx