February 16, 2019 17:05
Забава

(Фото) Најдобрите автомобили за 2018 година

Најдобрите автомобили за 2018 година

Квалитетот на изработката, перформансите, изведбата и задоволството на купувачите, се само некои од ставките кои се бодуваа за да се добие конечниот резултат.

Како што пишува “Бизнис Инсајдер”, купувачите со “подлабок џеб” пред да купат добар автомобил, сакаат да дознаат повеќе информации, па тука ќе им помогне “JD Power” кој анализираше повеќе од 600 модели на возила и ги рангираше според освоените бодови.

Ова се најдобрите автомобили во светот за 2018 година:

13. Porsche Cayenne; 12. Lexus GS ; 11. Genesis G80; 10. Cadillac Escalade; 9. BMW 7 Series; 8. Porsche 718; 7. Lexus RX; 6. Lincoln Navigator; 5. Porsche Macan; 4. Lincoln Continental; 3. Mercedes-Benz S-Class; 2. Genesis G90; 1. Porsche 911

Related posts

Љубовното гнездо на Северина ќе ве воодушеви

24news

Драгана Мирковиќ за роденден доби Мерцедес вреден 400.000 евра

24news

Се враќа „Мел Фест“, фестивалот кој своевремено беше единственото музичко талент шоу во Македонија и надвор од неа

24news