January 17, 2019 12:37
Свет

Најголема заплена на марихуана во историјата на Шпанија

Шпанската полиција заплени 2.700 килограми марихуана наменета за пазарите во Велика Британија и Холандија, објавија денеска официјални претставници.

Во операцијата изведена во Барселона уапсени се 25 лица, а ова е најголемата заплена на марихуаната некогаш извршена во Шпанија, соопшти шпанското Министерство за внатрешни работи, а пренесе агенцијата АП.

Дрогара се одгледувала и се преработувала во североисточниот регион на Шпанија, а потоа од земјата се изнесувала со камиони. Полицијата верува дека нарко групата ја предводеле британски и холандски шверцери на дрога.

Related posts

Макрон бара нови разговори со лидерот на жолтите елеци

Igor

Дванаесетгодишно дете пронајдено живо после 40 минути затрупано под лавина

Filip

Најмалку 50 години затвор за убиство на дете во Турција

Valentina