April 22, 2019 04:34
Свет

Најголема заплена на дрога во Филаделфија во последните две децении

Полицијата во американскиот пристанишен град Филаделфија откри 538 килограми кокаин сокриени во 13 патнички торби на еден брод. Ова претставува најголема заплена на оваа дрога во филаделфиското пристаниште во последниве две децении.

Властите велат дека дрогата вреди околу 38 милиони долари.

Бродот на кој е откриен кокаинот испловил од Гватемала, а крајна дестинација му била Холандија.

Нови вести

Хамнеи именуваше нов водач на Револуционерната гарда

Filip

Порошенко го призна поразот, не се повлекува од политика

Filip

Повеќето напади во Шри Ланка ги извеле бомбаши-самоубијци

Filip