April 23, 2019 00:44
Свет

Најбрутални протести досега во Париз, демонстрант ја загуби раката во детонација на граната

Во новите судири меѓу полицијата и „жолтите елеци“ во Париз, еден демонстрант е тешко повреден, во детонација на граната ја загуби раката. Протестите на „жолтите елеци“, кои се досега најбрутални во Франција, се одржуваат веќе 13-ти викенд по ред.

Граѓаните и демонстрантите, на социјалните мрежи споделуваат фотографии и видеа од тешко повредениот маж.

Француската полиција употреби солзавец за да ги растера гневните демонстранти. На снимките може да се види демонстрант како удира полицаец во лице, по што полицијата ја засили репресијата.

Удари во облаци од солзавец ги покрија улиците, пренесува „Раша тудеј“.

Нови вести

ФБИ: Милитантна група планирала убиство на Обама, Клинтон и Сорос

Filip

Валверде: Имаме шанса за 3 трофеи, но може да не освоиме ниту еден

Filip

(Видео) Во земјотресот на Филипините загинаа најмалку осум лица

Filip