Спорт

Најбрзиот циркус во Сингапур до 2028 година

Челниците на Формула 1 ја продолжија соработката со Сингапур. Уличната трка, според новиот договор, ќе остане во Формула 1 до 2028 година.

Трката на патеката „Марина Беј“ е една од најполуларните во календарот. Поради пандемијата на коронавирусот, Големата награда на Сингапур не се возеше во 2020 и 2021 година.

Годинава, според календарот, трката треба да се вози на 2.октомври.

Најмногу победи во Сингапур, вкупно пет, има забележано Себастијан Фетел.

watch animes. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Death Note Episode 34

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 25

AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2 Episode 11

watch anime dub Komi Can’t Communicate