September 17, 2021 17:52
Спорт

Начевски и Николов ќе го судат последното четвртфинале на ЛОИ

Сите дуели се закажани за 3 август, Франција ја има фаворитската улога против Бахреин, и победникот од тој меч во полуфиналето ќе се соочи со Германија или Египет.

Токму дуелот во вторник (13:45 часот по македонско време) помеѓу Германците и Египќаните ќе го суди нашата судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.

Во останатите четвртфинални средби ќе се сретнат Шведска – Шпанија и Данска – Норвешка.

За Начевски и Николов тоа ќе биде вкупно шести натпревар на Олимпијадата во Токио. Претходно делеа судиска правда на мечевите: Шпанија-Норвешка 28:27, Франција-Германија 30:29, Норвешка-Франција 32:29, Португалија-Египет 31:37 и Португалија-Данска 28:34.

Да додадеме уште дека познати се и четвртфиналните двојки на женскиот ракометен турнир, тие се: Норвешка – Унгарија, Црна Гора – Руски Олимписки комитет, Франција – Холандија и Шведска – Јужна Кореја.

AnimeFreak: Soliton no Akuma anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime websites

Website https://wcostream.cc: Watch Ikkitousen: Great Guardians (Dub) wcostream Episode 12 wcostream

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Watch Fate/kaleid liner Prisma Illya: Vow in the Snow Episode Full

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimelol/about

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflix-official/home