October 26, 2021 02:04
Спорт

Начевски и Николов делеа правда на стартот од ракометниот турнир на ЛОИ

Без изненадување мина првото коло од олимпискиот ракометен турнир на кој денеска својот прв натпревар во Токио го судеше македонската двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.

Македонските арбитри ја делеа правдата на натпреварот во кој Египет ја совлада Португалија со 37:31, додека, претходно во дербито на првото коло, Шпанија минимално ја совлада Германија со 28:27.

На преостанатите натпревари од воведното коло, Франција ја совлада Аргентина (33:27), Шведска избегна изненадување од Бахреин (32:31), додека, Норвешка беше поуспешна од Бразил (27:24), а Данска рутински го совлада домаќинот Јапонија (47:30).

Watch Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu Episode 13

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Chao You Bing anime episode 4 online free at https://animepahe.cc animes online

Armitage III: Poly-Matrix (Dub) (https://animekisa.in/m/93xx) Episode 1-a

Penzu: https://penzu.com/p/06a62e38

Wakelet: https://wakelet.com/@animefreakws