February 23, 2019 08:36
Ракомет

Начевски и Николов во избор за нај судии за 2018

Начевски и Николов во избор за нај судии за 2018

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов и оваа година се наоѓаат на списокот на кандидати за најдобри светски судии, во изборот што го прави ракометниот портал Planet-Handball.

Во конкуренција се, слободно можеме да се согласиме со изборот на колегата од Србија, најдобрите пет судиски парови во светот. Начевски и Николов победија во 2016, во 2017 победија Данците Мартин Гјединг и Мадс Хансен.

Годинава, повторно македонските судии би требало да го добијат приматот, со оглед на тоа дека навистина и се најдобри во оваа конкуренција. Барем од наш агол.

Поддршка во изборот можете да им дадете со гласање на следниов линк

ИЗБОР НА НАЈДОБРИ СУДИИ – ЛИНК ЗА ГЛАСАЊЕ

Related posts

Голема борба во Загреб, Македонија – Германија (25 – 25)

24news

Кил со голем респект го најави гостувањето на Вардар и ги објави цените на билетите за четвртфиналето

24info

Циндриќ: Се надевам дека нема да бидам исвиркан во Скопје

24info