October 22, 2021 12:05
Македонија

Нацев: Истрагата за пожарот во Тетово не треба да се спречува и политизира

Истрагата за изгорената модуларна болница во која животот го загубија 14 лица не треба да се спречува и политизира се со цел да се утврди кој каква одговорност има, кажа при своето гостување во „Клик плус“, универзитетскиот професор Александар Нацев.

– Ние сега треба да ја вратиме приказната назад, да видиме како настанал, затоа верувам дека експертиве ќе ни помогнат, точно да утврдат зошто толку брзо се проширил, но и да испитат како и на кој начин се правени тендерите, набавките. Од какви материјали се направени тие модуларни болници, и како што кажа професорот Дујовски доколку истрагат се прошири, таа не треба да се спречува, најмалку треба да се политизира, се со цел да се утврди кој каква одговорност има, истакна Нацев.

Little Witch Academia Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Aa! Megami-sama!: Tatakau Tsubasa animebee Episode 2 anime stream

Website https://aniwatch.pro: Watch No. 6 (Dub) aniwatch Episode 11 aniwatch me

AnimeFLV: Rocky Joe 2 anime episode 47 online free at https://animeflv.uk online anime

Pozible: https://www.pozible.com/profile/gogoanimelol

Myspace: https://myspace.com/animefreakws