October 22, 2021 11:07
Скопје

Наумоски го претстави проектот за новото училиште во Ѓорче Петров

Александар Наумоски кандидат за градоначалник од СДСМ и актуелен градоначалник на Ѓорче Петров во својата програма за следните четири години предвидува изградба на ново основно училиште во населбата Александрија.

Проценетата вредност на инвестицијата изнесува 4 милиони евра, средства обезбедени од програми на Владата и од буџетот на Општината, со капацитет за 500 деца, а во него ќе биде изградена и најсовремена спортска сала во која ќе можат да се одржуваат и меѓународни натпревари.

Училиштето ќе биде прв објект на основно училиште изградено по повеќе од 40 години.

За реализацијата на овој проект, ветување даде и премиерот Зоран Заев на митинг во Ѓорче Петров каде што истакна дека и централната власт ќе застане зад изградбата на новото училиште.

Website https://animedao.nl: Watch Gall Force 1: Eternal Story (Dub) animedao Episode Full free anime

https://animekisa.in watch anime online

Watch Touken Ranbu: Hanamaru 2 (Dub) Episode 12

Website https://wcostream.cc: Watch EXPLORER-WOMAN RAY wcostream Episode Full close enough wcostream

Galaxy Racers (Dub) (https://animepahe.cc/m/XEn8) Episode 52