Македонија

Наумовски: Со поддршка од ГЕРБ можна е нова бугарската декларација за Македонија

Поранешниот амбасадор на Македонија во САД, Васко Наумовски, во своето вечерашно гостување во емисијата „360 степени“ најави дека е можно во Бугарија да се формира ново парламентарно мнозинство кое би можело да донесе нова декларација за Македонија.

-Петков е соочен со проблеми и во владејачката коалиција и со опозицијата. Доколку одат на предвремени парламентарни избори до крајот на годината веројатно и таму ќе треба да се прилагодат коалициите. Не би ме зачудило доколку евентуално мнозинство за некаква нова декларација во бугарскиот парламент се состави и со поддршка на поранешната владејачка партија ГЕРБ, вели Наумовски.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime website SPY x FAMILY

anime to watch The Rising of the Shield Hero (Dub)

stream anime online So I'm a Spider, So What?

aniwatch AniWatch Tokyo Ghoul

JUJUTSU KAISEN Episode 20