June 26, 2022 03:58
Свет

НАТО: Во секое време во воздух имаме 30 авиони

Од почетокот на конфликтот во Украина, се лицитира со бројот на војници на НАТО распоредени во земјите членки најблиску до Русија.

НАТО сега објави мапа на која се прикажани воени авиони кои постојано патролираат во Источна Европа.

„ Како одговор на руската инвазија, НАТО има до 30 авиони кои патролираат во воздухот во секое време“, соопшти НАТО.

Оттаму додаваат дека тоа го прават за да спречат каква било потенцијална агресија врз сојузниците.

nhà cái go88 ở đâu go88 cổng game quốc tế go88 bị điều tra

mở khoá tài khoản sunwin link tải sunwin ios sunwin android