November 19, 2019 12:23
Хроника

Настрада сопатник на трактор кај Неготино

На 05.11.2019 околу 09.00 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“, без регистарски ознаки, со приколка, управуван од Б.Л.(56) од Неготино, излетал од патот.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил сопатникот А.В.(63) од Неготино и бил пренесен во неготинската болница. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Неготино.

Нови вести

Јанакиески морал да дава исказ во ОЈО, па одложено судењето за „ТНТ”

Igor

Прегазена жена во Штип

Igor

Седумдесетгодишник со „венто“ прегазил врсник на велосипед

Igor