January 23, 2022 22:30
Македонија

Наставата во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Чаир е прекината, пет деца од загинатите се од училиштето

Пет ученици од ОУ „Исмаил Ќемали“ што се наоѓа во скопски Чаир, загинаа во автобуската несреќа во Бугарија, и сите деца биле од исто семејство.

Неофицијално, како што објави Алсат телевизија околу 15 лица од нивната фамилија биле на одмор и сите починале.

Од петте починати деца, најмладото било второ одделение, а најстарото деветто.

Според информации на Алсат, основното училиште „Исмаил Ќемали“ веќе ја прекинало наставата.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN

watch anime online Attack on Titan Season 2

Attack on Titan Final Season Episode 11

AnimeHeaven DARLING in the FRANXX

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom