June 18, 2019 06:27
Хроника

Насилници со нож повредиле момче во Шуто Оризари

Двајца насилници со нож проболе 19-годишник и тешко го повредиле вчера во населбата Шуто Оризари.

Според полицијата, вчера во 22.55 часот било пријавено дека К.М.(19) од Скопје во дворот на ОУ „26-ти Јули“ во населба .Шуто Оризари бил нападнат од две лица, кои му нанеле и убодна рана со остар предмет.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

Се запали ,,голф” во Скопје, оштетени се уште три возила

Filip

Скопјанец пријавил кражба – ,,мерцедесот” го оставил со запален мотор и со клуч на брава

Filip

Полицијата во Велес, Кавадарци и Неготино казнила 25 пијани возачи,

Filip