Хроника

Насилник со секира се обидел да нападне малолетник во Катланово

На 14.05.2019 година околу 17.30 часот во СВР Скопје, Ф.С.(17) од село Катланово пријавил дека во атар на село Катланово, кај Катлановска Бања, непознато лице се обидел да го нападне со секира.

Според пријавеното, додека Ф.С. управувал мотоцикл, бил повикан од непознатиор кој со секира замавнало кон него и со секирата удрил во задниот дел од мотоциклот.

Ф.С избегал и за настанот го известил неговото семејство. Кога сите заедно повторно отишле на местото го збележале лицето со нож во раката, по што заминале.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Нови вести

„Нефа мебел“ затвори преку ноќ: Извисија стотици купувачи, платиле мебел кој не го добиле

Igor

Со запалка му ги горел стапалките на двегодишниот син, детето плачело од болки па го претепал до смрт

Igor

Момче од Зајас е загинатиот моторџија кај Другово

Igor