March 22, 2019 01:44
Магазин

Направи сам: Природно средство против влага

Кога еднаш ќе се појави влага во домот, особено ако станува збор за влажно опкружување како бањата, многу е тешко да се искорени. А, тоа воопшто не е добро бидејќи може да предизвика здравствени проблеми.

 

Влагата е многу честа, но непријатна појава во домот. Иако постојат различни средства за средување на овој проблем, може да се обидете и со овој домашен рецепт ефикасен за нејзино искоренување.

Еве што е потребно:

 шолја дестилирана вода

– шолја вотка или ракија

 10 капки етерично масло од чајно дрво

– 10 капки етерично масло од еукалиптус

 10 капки етерично масло од лаванда

Измешајте ги сите состојки и ставете ја смесата во шишенце со механизам за шприцање и добро напрскајте го местото зафатено со мувла.

Нови вести

Лозинки на корисници биле видливи за вработени во Фејсбук

Filip

Тинејџерка заработува стотици илјади фунти како кума

24news

Месецот на вашиот роденден може да открие кои се идеални вежби за вас

24info