March 8, 2021 14:04
Спорт

Наполи ѝ нанесе историски пораз на Фиоретина

Наполи ја декласираше Фиорентина и и го нанесе најтешкиот пораз во историјата, откако попладнево победи со 6:0.

Уште од самиот старт Наполи тргна офанзивно и поведе во 5-та минута со голот на Инсиње. Потоа следуваше период на Фиорентина која создаде неколку шанси, но не успеа да постигне гол.

Наполи ги казни промашувањата со три гола до крајот на полувремет, погодијаДаме, Лозано и Зиелински, па на одмор се замина со 4:0.

Во вториот дел се играше мирно без поголеми шанси, се до 72-та минута кога Наполи доби пенал, а сигурен реализатор беше Инсиње. Конечните 6:0 ги постави Политано во последната минута.

Елиф Елмас мечот го започна на клупата, а доби шанса да ги одигра последните дваесетина минути.

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 1 at website https://funimationfree.com. See more sony funimation

Hunter x Hunter (Dub) Episode 148 at ANIMEFLIX animeflix banana fish