January 28, 2022 09:11
Спорт

Наполи ја промовираше статуата на Марадона па го прегази Лацио

Наполи набрзина го деласираше Лацио со 4:0, со три гола од седмата до 29. минута во вечер што беше убаво потсетување на една голема фудбалска легенда, Диего Армандо Марадона.

Мечот против Лацио почна со свечена церемонија на стадионот што го носи името на Марадона, а беше откриена неговата статуа.

Во чест на големата светска и клупска легенда на Наполи, играчите на домашната екипа експресно го решија прашањето на победникот и останаа на врвот на табелата со 35 бода по 14 кола.

Дријс Мертенс, кој е најдобар стрелец во историјата на Наполи, постигна два гола, од кои вториот беше спектакуларен.

Првиот погодок на мечот беше дело на Пјотр Зјелински, а Наполи апсолутно доминираше и Фабијан Руиз со погодок во финишот ја запечати убедливата победа на лидерот во Серија А.

Од 64. минута за Наполи играше и нашиот репрезентативец Елиф Елмас.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime websites GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

online anime GoGoAnime My Hero Academia Season 3

Record of Ragnarok Episode 4

gogoanime in My Hero Academia Season 3 (Dub)