April 19, 2019 17:08
Спорт

Наполи ја одби понудата на Ливерпул за Инсиње

Калчолигашот Наполи не ја прифати понудата на премиерлигашот Ливерпул за напаѓачот Лоренцо Инсин испратена во јануарскиот трансфер прозорец.

Според „Република”, неаполскиот клуб ја одбил понудата на „црвените” во износ од 61 милион фунти.

Наполи е подготвен да го продаде 27-годишниот Италијанец за 132 милиони фунти. Неговиот договор со неаполците е валиден до 30 јуни 2022 година.

Во тековната сезона, Инсиње играше на 27 натпревари за Наполи, постигна 11 гола и оствари пет асистенции.

Нови вести

Ајнтрахт веќе ги продаде билетите за дуелот со Челзи

Filip

Роналдо е иднината на Јувентус, увери Алегри

Filip

Клоп: Дуелите со Кардиф и Хадерсфилд се исто толку важни, како и оние со Барса

Filip