October 26, 2021 12:55
Спорт

Наполи ја збриша Сампдорија среде Џенова и остана единствен со сите победи

Екипата на Наполи за која настапува и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, се наоѓа во фантастична форма на стартот од сезоната и по пет кола има максимален учинок.

Последна жртва на Наполи е Сампдорија која пред своите гледачи е совладана со убедливи 0:4.
Резултатот го отвори Виктор Осимен уште во 10 минута, а до крајот на првото полувреме, Наполи со благодарение на голот на Руиз во 39 минута поведе со 0:2.

И во второто полувреме, лидерот на табелата постигна два гола, првиот преку Осимен, додека конечниот резултат го постави Зјелински во 59 минута.

Denki-gai Episode 12

Watch The Case Study of Vanitas (Dub) Episode 5

Animepahe: Haikyu!! 2nd Season (Dub) anime episode 25 online free at https://animepahe.cc anime websites

https://kissanime.mx kissanime uk

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/animeflixnl

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimebe