January 24, 2022 09:12
Спорт

Наполи три месеци без повредениот Осимен

Актуелниот лидер во Серија А, Наполи, следните три месеци ќе биде без услугите на нигерискиот репрезентативен напаѓач Виктор Осимен поради орбитална фрактура на лицето.

Соиграчот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас во редовите на Наполи се повреди при дуел на теренот со дефанзивецот на Интер, Милан Шкринар, за време на првенството дерби во неделата.

Поради повредата Осимен нема да биде ниту во составот на Нигерија на претстојниот Куп на африканските нации, закажан од 9 јануари до 6 февруари во Камерун.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 6

My Hero Academia

One-Punch Man

animes online ANIMEFLIX The Rising of the Shield Hero (Dub)

ANIMEFLIX BANANA FISH