September 15, 2019 08:09
Хроника

Напаѓач со нож повредил гостиварец

Жител од гостиварското село Градец бил нападнат со нож и повреден, вчера во локал во селото Градец, општина Врапчиште.

Според полицијата, околу 21.30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во селото Градец, Б.Х.(25) од истото село го нападнал соселанецот К.И.(24).

Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна рана на левата рака на К.И.

На К.И. му била укажана лекарска помош во болницата во Готивар.

Се работи на расчистување на случајот.

Нови вести

Пожар му се заканува на манастирот Зрзе

Igor

Полицијата во бркотница со мигранти – излегле од комбе и бегале заедно со возачот

zane

Во „порше“ кај Куманово пронајдени 16 мигранти

zane