June 18, 2019 21:30
Хроника

Напаѓач со нож повредил гостиварец

Жител од гостиварското село Градец бил нападнат со нож и повреден, вчера во локал во селото Градец, општина Врапчиште.

Според полицијата, околу 21.30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во селото Градец, Б.Х.(25) од истото село го нападнал соселанецот К.И.(24).

Според пријавеното, Б.Х. со остар предмет му нанел убодна рана на левата рака на К.И.

На К.И. му била укажана лекарска помош во болницата во Готивар.

Се работи на расчистување на случајот.

Нови вести

Teтовка удомила сиромашна малолетничка па ја продавала за секс

Filip

Турчин се заканувал на сопругата-гостиварка и објавил компромитирачка фотогафија на нејзиниот ФБ профил

Igor

Откриени 72 мигранти вчера на две локации, криумчарите во бегство

Igor