Свет

Напад врз седиштето на австриската народна партија во Виена

Со најавата за воведување задолжителна вакцинација во Австрија, раздорот во општеството порасна. Сега цел станаа и просториите на владејачките партии.

Антиваксерите се повеќе ги радикализираат своите акции, бидејќи предлогот за задолжителна вакцинација помина во парламентот.

Откако на продавниците кои не дозволуваат невакцинирани луѓе да влезат во нив бил залепен плакат наречен „Вакцински фашисти“, во градот Швехат, во близина на Виена, со петарди бил скршен прозорецот на седиштето на Австриската народна партија (ОВП).

Според полицијата, непознати лица во текот на ноќта фрлиле пиротехничко средство, при што го скршиле излогот и направиле голема материјална штета.

Службата за заштита на уставот и борба против тероризмот била информирана и започнала истрага.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

stream anime online One Piece (Dub)

GoGoAnime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

stream anime online Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

My Hero Academia (Dub)

GoGoAnime One Piece