September 24, 2021 09:08
Магазин

Нападнат католички свештеник во Полска

Католички свештеник кој беше нападнат пред црквата Света Марија во Варшава, во Полска, е хоспитализиран со тешки повреди. Напаѓачот му пришол на свештеникот пред градската црква и го избол со нож, пренесе агенцијата АП.

Свештеникот е опериран поради убодни рани во пределот на градниот кош и се наоѓа во стабилна состојба.

Напаѓачот е притворен, а причината за нападот се уште не е утврдена.

Urusei Yatsura Movie 5: Kanketsu-hen Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Heaven's Lost Property the Movie: The Angeloid of Clockwork (Dub) aniwatch Episode Full aniwatch

Website https://twistmoe.net: Watch 12-sai.: Chicchana Mune no Tokimeki twistmoe Episode 12 watch anime dub

AnimeFLV: Bounty Dog: Getsumen no Ibu anime episode 2 online free at https://animeflv.uk online anime

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animeflixnl

Tapas: https://tapas.io/animeflixnl