Спорт

Нападнат автобусот на Атлетико Мадрид, Симеоне се судри со навивачи (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид е елиминиран во Копа дел Реј. Тој го положи оружјето на „Сан Себастијан“, каде Реал Сосиедад славеше со 2:0 (1:0) и се пласираше во четвртфиналето.

Тоа е епилогот… Сепак, на играчите и стручниот штаб на клубот од Мадрид им беше приредено „топло добредојде“ во овој баскиски град. Поголема група домашни навивачи го чекаа автобусот на „јорганџиите“ и фрлаа кон него со јајца и други предмети. Ги навредуваа и гостите.

Тренерот Диего Симеоне не можеше да издржи. Популарниот Чоло стана и дојде до вратата на автобус кој се движеше низ толпата. Влезе во вербален конфликт со навивачите на Реал Сосиедад. Сè што требаше да направи е да побара од возачот да му ја отвори вратата…

Симеоне уште еднаш покажа колку е темпераментен.

 

 

 

 

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animes online Dragon Ball Super (Dub)

watch anime online AnimeFreak Naruto

animefreaktv Bleach (Dub)

free anime Attack on Titan Final Season

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2