January 27, 2020 09:32
Свет

Нападната претседателската резиденција во Могадишу, убиени три лица

Најмалку петмина вооружени лица денеска ги нападнаа чуварите на претседателската палата во Могадишу, во обид за заземање на комплексот, изјави полицаец од Сомалија.

ната на оган продолжи во околината“, изјави капетанот Мохамед Хусеин. Двајца од напаѓачите побегнале.

Нови вести

Стејт департментот ги повика ирачките власти да ги заштитат американските дипломатски објекти, по ракетниот напад во Багдад

zane

Авион во Иран се лизна од пистата и излета на улица, нема повредени

zane

Кина ќе издвои 8,74 милијарди долари за да го спречи ширењето на коронавирусот

zane