October 17, 2021 02:51
Магазин

Наоми Кемпбел ја затвори ревијата на „Мекквин” во Лондон

Светски познатата манекенка Наоми Кемпбел ја затвори ревијата на модната куќа „Александар Мекквин” во „Тобако док” во Лондон.

Честа да ја претстави колекцијата „Мекквин” за 2022 година ѝ припадна на дизајнерката Сара Бартон.

– Ми се допаѓа замислата девојките на Меквин „да ја брка бурата”. Сакав преку облеката да ја покажам мистеријата, возбудата и прифаќањето на фактот дека никогаш не можеме да знаеме точно што ќе се случи во иднина, рече таа.

Наоми, која е на самиот почеток на шестата деценија од животот, беше миленица на Ли Мекквин, но не учествувала на шоу на овој бренд од 2010 година, кога тој почина. Некои веруваат дека прекинот бил случаен, а други пак, се сеќаваат на кавгата што ја имале тој и Наоми во 1997 година. Тогаш, поради нејзино доцнење, Ли ѝ ја дал задачата на друга манекенка и нагласил дека Наоми е исклучена. Меѓутоа, тие наскоро се смириле и Наоми почнала повторно да работи со него.

Website https://4anime.biz: Watch Heaven’s Design Team 4anime Episode 12 persona 4 the animation anime

Website https://kissanime.mx: Watch K-ON! Season 1 Shorts kissanime Episode 7 kiss kiss anime

Lagrange: The Flower of Rin-ne (https://twistmoe.net/m/Mzn) Episode 12

AnimeHeaven: Love is Like a Cocktail anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro anime heaven anime

WCOStream: Naruto Shippuden the Movie anime episode Full online free at https://wcostream.cc the flintstones wcostream