October 14, 2019 01:07
Свет

Намерно со автомобил удрил во влез од џамија

Маж намерно со својот автомобил удри во влезот на голема џамија во Колмар во Франција, но не е повреден никој освен возачот, соопшти локалната полиција.

Повредениот маж бил уапсен на лице место, по што бил пренесен во болница, пренесе „Фигаро“.

Засега нема информации за идентитетот на мажот и детали за упадот во џамијата, додава парискиот весник на својот интернет сајт.

Нови вести

Сириската војска доаѓа на помош на Курдите

Igor

(Видео) Девет лица загинаа во експлозија во кинески ресторан

Filip

Макрон повика на итен состанок на комитетот за одбрана поради Сирија

Filip