February 28, 2020 03:48
Свет

Намерно со автомобил удрил во влез од џамија

Маж намерно со својот автомобил удри во влезот на голема џамија во Колмар во Франција, но не е повреден никој освен возачот, соопшти локалната полиција.

Повредениот маж бил уапсен на лице место, по што бил пренесен во болница, пренесе „Фигаро“.

Засега нема информации за идентитетот на мажот и детали за упадот во џамијата, додава парискиот весник на својот интернет сајт.