April 24, 2019 22:39
Магазин

Намалете ги килограмите со овие три состојки

Овој напиток го намалува чувството на глад, го забрзува метаболизмот и му помага на телото да го исфли вишокот масти.

Состојки:

– 1 шоља сок од свеж грејпфрут

– 2 лажици јаболков оцет

– 1 лажица мед

Подготовка:

Состојките ставете ги во блендер и добро измешајте додека тие не се поврзат. Сокот пијте го пред секој пообилен оброк (ручек/вечера). Постапката повторувајте ја секој ден седум дена по ред, па направете пауза од седум дена, а потоа повторете ја постапката.

Доколку не ја поднесувате горчливоста од грјпфрутот, секој втор ден заменете ја со сок од свеж портокал.

Нови вести

Нина Бадриќ се сончаше на Карибите и пееше со Kool & The Gang

Filip

Huawei во првиот квартал со приход од 26,7 милијарди долари, 39% поголем во однос на истиот период лани

Igor

(Видео) Двеиполгодишниот Роман е најслаткиот готвач кој прави од пица до смуди

Igor