October 19, 2021 05:38
Балкан

Намалено ДДВ за 30 отсто на пет грчки острови погодени од бегалските и мигрантските бранови

Грчките острови Хиос, Лезбос, Кос, Лерос и Самос, добиваат  трајно намалување на ДДВ-то за 30 отсто, сè додека на овие острови работат прифатните центри за бегалци и мигранти, јави дописничката на МИА од Атина.

Од Министерството за миграција и азил на Грција и портпаролката на грчката Влада Аристотелиа Пелони соопштија дека оваа одлука доаѓа откако Еврогрупата на вчерашниот состанок го одобрил предлогот на Владата, а веќе следната недела ќе се донесе и законска регулатива.

Angel Beats! Specials (Dub) Episode 2

4Anime: Monthly Girls' Nozaki-kun anime episode 12 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation funimation

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Lupin III: Goodbye Lady Liberty (Dub) animekisa Episode Full watch anime

Bbs now: https://bbs.now.qq.com/home.php?mod=space&uid=1199206

Qiita: https://qiita.com/gogoanimelol