June 13, 2021 00:37
Свет

Над 8.000 новозаразени со коронавирус во Германија

Во последните 24 часа во Германија се потврдени 8.685 случаи со коронавирус. Според Институтот за заразни болести „Роберт Кох“, починале 24 лица како последица на вирусот.

Од почетокот на епидемијата во Германија од Ковид-19 заболеа 437.866, а починаа 10.056 лица.

AniWatch aniwatch me: Watch Naruto (Dub) Episode 40 (https://aniwatch.pro/m/7rv/ep-40)

WCOStream wcostream amazing world of gumball: My Hero Academia 2 Episode 25