Свет

Над 60 затвореници избегаа во Либан, петмина од нив загинаа во сообраќајка

Повеќе од 60 лица избегаа од затвор во Либан, а петмина од нив загинаа кога нивниот автомобил удри во дрво, соопштија Меѓународните безбедносни сили на Либан.

Тие избегаа од затворот Бабда в зори откако ја скршиле вратата од ќелијата, соопшти државната новинска агенција ННА, додавајќи дека безбедносните сили ја опколиле областа.

Безбедносните сили за Ројтерс велат дека осуммина затвореници се фатени.

Властите започнаа истрага за бегството од затвор, пренесува ННА.

AnimeHeaven attack on titan anime heaven: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 13

AnimeFreak animefreak dororo: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 4