October 18, 2021 00:44
Хроника

Над 50 мигранти пронајдени во Липково, четворица од нив носеле оружје и ги тепале другите

Во атарот на селото Лојане, општина Липково, поточно кај местото наречено Шорта, полицијата открила 52 лица илегални мигранти по потекло од африкански и азиски земји.

Тие биле приведени и однесени во Транзитниот центар „Табановце“.

Четири лица од Пакистан биле лишени од слобода затоа што кај нив биле пронајдени нелегални супстанции и ладно оружје, а биле посочени и дека физички ги напаѓале другите од групата.

Тие се предадени во СВР Куманово. По целосно документирање на случаите, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

GoGoAnime: Wakusei Robo Danguard Ace tai Konchuu Robot Gundan anime episode Full online free at https://gogoanime.be your name gogoanime

Watch Grey: Digital Target (Dub) Episode Full

Pokemon Diamond & Pearl (Dub) (https://wcostream.cc/m/am1) Episode 189

ANIMEFLIX: White Bird anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix attack on titan

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animefreakws

Letterboxd: https://letterboxd.com/gogoanimelol/