June 26, 2022 04:31
Спорт

Надал го совлада Иснер во Рим

Рафаел Надал го победи Американецот Џон Иснер на АТП турнирот во Рим. Во мечот Надал не загуби ниту еден сервис и со 6-3 и 6-1 обезбеди место во осминафиналето од турнирот, каде ќе се соочи со Денис Шапавалов.

Откако се повреди за време на полуфиналната победа над Карлос Алкараз на Индијан Велс во март, Надал се врати на терените на Мадрид Опен минатата недела, кога беше поразен од 19-годишниот Шпанец во четвртфиналето.

Турнирот во Рим претставува последно загревање пред да се обиде да го додаде Отвореното првенство на Франција на рекордот од вкупно 13 титули.

bản hack go88 Go88 Club - Thiên đường cờ bạc online giải mã md5 go88

https://tai.sunwin.gg/