April 20, 2019 16:44
Ракомет

Награда за одличната партија против „лавовите“: Маестро Дибиров е во идеалниот тим на колото во ЛШ

Екипата на Вардар оствари супер значајна победа на гостувањето кај Рајн-Некар Левен во Лигата на шампионите, победа во која голема улога имаше летечкото крило Тимур Дибиров кој даде седум погодоци од девет обиди.

Токму оваа партија на фантастичниот Русин не мина незабележана од ЕХФ и Тумур се најде во идеалниот тим на 11. коло во елитното натпреварување. Покрај ѕвездата на Вардар меѓу најдобрите седум се најдоа:

Голман: Венсан Жерар (Монпелје)

Лев бек: Михаил Јурецки (Кјелце)

Среден бек: Барис Пухоуски (Мотор Запорожје)

Десен бек: Иван Сршен (ППД Загреб)

Десно крило: Лук Абало (ПСЖ)

Кружен напаѓач: Јаник Колбахер (Рајн-Некар Левен)

Нови вести

Милосављев и Криштопанс во идеалниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

24info

Гунарсон по поразот од Македонија: Нè реши нивниот играч кој тежи 140 килограми!

24info

Лазаров задоволен од победата: Сега полесно се дише

24info