September 24, 2021 11:46
Спорт

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Тренерот на Баерн, Јулијан Нагелсман даде свое видување за победата од 3:0 над Барселона, синоќа во првото коло во Лигата на шампионите.

-Мислам дека тимот одигра многу добро, ова е клучниот момент. Имавме проблеми во првите 7-8 минути кога не одигравме доволно храбро, но потоа направивме некои приспособувања. Секогаш е одлично да не примите гол. Во овој случај, постојат големи шанси за победа, земајќи ги предвид напаѓачките квалитети на нашиот тим. Неверојатно сум среќен што ги имам Роберт Левандовски и Томас Милер во тимот. Мило ми е што работам со суперѕвезди од светска класа, рече Нагелсман.

Ова беше седма победа за Баерн во десеттиот меѓусебен дуел со каталонскиот тим во Лигата на шампионите.

Watch anime online for free at WCOStream dubbed anime

Watch Log Horizon Episode 25

AniWatch: Paulette's Chair anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime websites

Watch anime online for free at AnimeDao watch anime online

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-box

Beautifulnow: https://beautifulnow.is/users/animefreakws