Спорт

Нагелсман може да го замени Гвардиола во Манчестер сити

Тренерот на германскиот фудбалски бундеслигаш Лајпциг, Јулијан Нагелсман може да го преземе кормилото на англискиот премиерлигаш Манчестер сити, пренесува „Daily Mail”.

Според изворот, 33-годишниот Германец може да го замени Пеп Гвардиола ако Шпанецот одбие да го продолжи договорот со „граѓаните”.

Друг кандидат за тренерската позиција во Сити е поранешниот предводник на Тотенхем, Маурисио Покетино.

Нагелсман го предводи Лајпциг од летото 2019 година. По пет кола, тимот води во Бундеслигата со 13 бода.

AnimeFreak anime freaks website: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview (https://animefreak.ws/m/RlwE/ep-1)

AnimeDao animedao hunter x hunter: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 19