October 18, 2021 13:35
Спорт

Нагелсман импресиониран од изданијата на Баерн на стартот на сезоната

Тренерот на гермнаскиот фудбалски првак Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман, го пофали настапот на неговиот тим на почетокот на сезоната 2021/22.

– Импресиониран сум од нашиот почеток, желбата и карактерот на тимот.

Како и да е, се уште имаме огромен неискористен потенцијал, мислам дека ќе станеме уште подобри. Го очекувам ова, изјави Нагелсман.

Баерн е лидер во генералниот пласман на германското првенство со 13 бода по пет натпревари.

Следниот натпревар Баварците ќе го одиграат против Гројтер Фурт на 24 септември.

Watch anime online for free at AniWatch anime stream

Website https://animekisa.in: Watch Eureka Seven - good night, sleep tight, young lovers animekisa Episode Full anime sites

Website https://twistmoe.net: Watch Tenkuu Danzai Skelter+Heaven twistmoe Episode Full english anime

Website https://animefreak.ws: Watch Pokemon the Movie: Black - Victini and Reshiram (Dub) animefreak Episode Full animefreak attack on titan

En gravatar: https://en.gravatar.com/kissanimemx

Fileforum: https://fileforum.com/profile/kissanimemx