June 26, 2022 04:09
Спорт

Навивачите на Наполи му испратија порака на Спалети: Ако си заминеш од клубот ќе ти ја вратиме украдената Панда!

Откако калчолиогашот Наполи за кого настапува македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го загуби чекорот со водечките Интер и Малан во трката за освојување на „скудетото“ во италијанската фудбалска Серија А, навивачите на составот од Сицилија се погласно негодуваат. На тапет е тренерот Лучијано Спалети, од кого побараа оставка. Ова свое барање во знак не револот од лошите резултати навивачите  го искажаа со транспарент истаклната пред стадионот „Диего Армандо Марадона“.

-Спалети, ќе ти ја вратиме Пандата…, ако си – заминеш од Наполи, пишуваше на транспарентот со потпис – „крадци“.

Навивачите на Наполи алудираа на кражбата на автомобилот Фиат Панда во сопственост на Спалети, која се случи пред хотелот во кој беше сместена екипата. Претходно навивачитер своето незадоволство од резултатите го изразуваа со фрлање со јајца кон автобусот со кој Наполи тргна на мечот против Сасуоло.

go88 ơk pay go88 chơi go88 trực tuyến

sunwin md5 nhà cái sunwin trung quốc diễn đàn tài xỉu sunwin